loader image
پرش به محتوا

جانشین معاون علوم، تحقیقات و فناوری ارتش جمهوری اسلامی ایران: احداث پارک علم و فناوری نیاز جامعه نخبگان فرزندان شاهد است

جلسه جانشین معاون علوم، تحقیقات و فناوری در مجمع یادگاران شهدای ارتش

جانشین معاون علوم، تحقیقات و فناوری ارتش جمهوری اسلامی ایران به ضرورت احداث پارک علم و فناوری برای جامعه نخبگان فرزندان شاهد تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع یادگاران شهدای ارتش، امیر سرتیپ دوم علیرضا خلعتبری در نشست با جمعی از فرزندان شهدا به اراده ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان مسئول حراست از مرزهای کشور، در حمایت از فرزندان شهدای ارتش و نیز فعالیتهای واحد علوم، تحقیقات و فناوری ارتش اشاره کرد.

 

درخواست امیر سرتیپ دوم خلعتبری از اعضاء مجمع

امیر سرتیپ خلعتبری

 

امیر سرتیپ دوم علیرضا خلعتبری خواستار توجه عموم اعضاء به نقشه راه شفاف و گویا، برنامه های یکساله و پنج ساله (مطابق با نقشه های علمی موجود) طرح و برنامه مدون و نیز دقت در تعیین مسئولیت ارکان مختلف در فعالیتهای اجرایی شد تا اجزاء مختلف مورد نیاز هر فعالیت به درستی مشخص شده و به ارائه خدمت بپردازند.

 

حمایت از جامعه ایثارگری به عنوان پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی

جانشین معاون علوم، تحقیقات و فناوری ارتش جمهوری اسلامی ایران به نقش تفاهم نامه های موجود جهت حمایت از پایان نامه های ارشد و دکترا و امکان گسترش آنها و نیز برنامه های موجود برای ایجاد پارک علم و فناوری اشاره کرد.

در ادامه ایجاد نوآوری و شکوفائی در میان اقشار جامعه ایثارگری در تعامل با سایر اقشار جامعه و نیز ارائه آموزش های مورد نیاز به فرزندان شهدا، ارتقای مهارتهای اجتماعی و ضرورت توجه به امر پژوهش و احصاء مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری و برنامه ریزی برای آینده فرزندان شهداء از جمله مسائلی بود که مورد اشاره فرزندان شهدا قرار گرفت.

از سوی دیگر با توجه به تخصص برخی از فرزندان شهدای ارتش و توانمندی و موفقیت آنها در ورود به زیست بوم شرکتهای دانش بنیان و نیز طرح هایی مانند طرح گردشگری تمدن موجب شد تا فعالیت علمی و عملی فرزندان شهدا در مجامع مختلف نیز مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

 این امر از جهتی که حمایت از جامعه ایثارگری به عنوان عقبه و پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی و هدایت جامعه ایثارگری به سمت فعالیت علمی موجب افزایش نقش جامعه ایثارگری در تصمیم گیری های کلان، هم افزائی و سرانجام تحقق اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد شد، مورد توجه ویژه شرکت کنندگان در جلسه قرار گرفت.

 

 

درخواست فرزندان شهدا از معاون علوم، تحقیقات و فناوری ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

فرزندان شهدا در این دیدار خواستار نگاه دقیقتر به مفهوم شهادت و آرمان شهدا شدند و بازتولید مفهوم “اراده” را به عنوان یکی از دستاوردهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان جامعه نام بردند. با توجه به سابقه اعضاء مجمع در گردآوری فرزندان شهدا و انجام فعالیتهای فرهنگی، تولید محصولات فرهنگی جذاب و ارائه روایت های جدید و به روز از دفاع مقدس و جانفشانی های رزمندگان اسلام و شهدا نیز مورد توجه قرار گرفت.

 همچنین در این دیدار از برنامه بهینه سازی و به روزرسانی واحدهای آموزشی شاهد و ایثارگر، شناسائی و حمایت از نخبگان به عنوان بخشی از برنامه ها و خدمات توسط سازمان های ذیربط یاد شد.

 

جانشین معاون علوم، تحقیقات و فناوری ا.ج.ا در مجمع یادگاران شهدای ارتش

تازه ترین اخبار

دسته‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
fa_IRفارسی

ثبت نام شما در خبرنامه سایت مجمع یادگاران شهدای ارتش با موفقیت انجام شد